Reinier Reineck

Lot 97
Estimation :
200 - 300 EUR
Result : 180EUR
Reinier Reineck
Tomus I Syntagma De Familiis quae in monarchiis tribus prioribus rerum potitae sunt: Tertiae Alexandriius subjectis regnis, in quae illa successorum bellis particulatim discepta fuit.- Tomus III. Historia familiarum quae in troiano et latinis regnis, hoc est, laurenti, Laviniensi, Albano & Romano...- Tomus IV quo per tranctur regna in gaeca ac latina Historia celebratissima... Bâle, Henrick Petrina, 1574. Un volume in-folio, plein vélin (reliure de l'époque). Très rare ouvrage généalogique. Ce volume contient les tomes 1, 3 & 4. Il ne comprend pas le tome deux annoncé au titre général et intitulé: De Familiis duorum aegypti regnorum battiadarum cyrenaeorum, & dynastarum, Regnum ac Pontifcum Israeliticorum.