[ORDONNANCES ROYALES]. Les Ordonnances, statutz... - Lot 31 - Kâ-Mondo

Lot 31
Estimation :
400 - 500 EUR
Result : 500EUR
[ORDONNANCES ROYALES]. Les Ordonnances, statutz et instructions royaulx faictes par ceux de bonne mémoire les Roy Sainct Loys, Philippe le Bel, Jehan, Charles le Quint, Charles Sixiesme, Charles septiesme, Loys unziesme, Charles huytiesme, Loys douziesme et Françoys premier de ce nom. Extraictes et collationnées aux registres de la Court souveraine de Parlement à Paris (...). Nouvellement imprimées à Paris, au mois de septembre l'an mil cinq cens trente et six. On les vend à Paris en la rue Saint-Jacques à l'enseigne du Soleil d'Or par Claude Chevallon, libraire juré de l'université. Un volume in-4°, titre frontispice, vignette gravée du libraire; plein vélin, dos lisse, pièce de titre (reliure moderne). Mouillures, qqs passages annotées de l'époque en marge