SCOTUS, MICHAEL

Lot 21
Estimation :
150 - 200 EUR
Result : 220EUR
SCOTUS, MICHAEL
Tractatus Michaelis Scoti, Rerum naturalium perscrutatoris, De secretis naturae. Francfort, Johannes Bringerus, 1615. À la suite : HENRI LE SAXON, ALBERT LE GRAND. Tractatus Henrici de Saxonia, ALberti Magni discipuli, De secretis Mulierum at germania nunquam aditus... eijusdem de virtutibus herbarum, lapidum quorumque anilmalium... Francfort, Johannes Bringerus, 1615. À la suite : GLOCONIUS, Rodolphus. Magnetica vulnerum curatione citra umllam superstionem, Tractatus de unguento Armario...Henrici de Saxonia, ALberti Magni discipuli, De secretis Mulierum at germania nunquam aditus... eijusdem de virtutibus herbarum, lapidum quorumque anilmalium... S.l., s.n., 1613. À la suite : GLOCONIUS, Rodolphus. Robertis Johannis Epistola ad academitis, Rodolpho Gloconio... delirante. Duaci (Douai), M. Wiow, 1619. 1 volume fort in-12, plein vélin, dos lisse titres manuscrits au dos, emplacements de lacet, (rel. de l'époque). 188 pp. dont le titre et 4 ff. pour le premier titre, 410 pp., pour le second, 310 pp., 1ff. blanc pour le troisième, 46 pp. pour le dernier. L'un de ces recueils composites constitués autour des travaux d'Albert le grand, retranscris par son disciple Henri le Saxon, mêlant connaissances médicales et considérations astrologiques, remèdes des simples et alchimie.