IMPERIALE, GIOVANNI

Lot 24
Estimation :
200 - 300 EUR
Result : 250EUR
IMPERIALE, GIOVANNI
Musaeum Historicum Et Physicum Ioannis Imperialis Phil: Et Med: Vicentini. in Primo Illustrium Literis Viroris Imagines Ad Vivum Expressem Continentur. Additis Elogijs Eorundem Vitas, Et Mores Notantibus. in Secundo Animorum Imagines, Sive Ingeniorum... Venetiis, Giunta, 1640. 1 volume in-4, plein vélin à gouttières, dos lisse, titre manuscrit (Rel. de l'époque). 8 ff., 122 pp., 4 ff., 219 pp., 11 ff., Titre-frontispice, et 56 portraits gravés par Andrea Salmincio, dont : Aldrovandi, Arnaud de Villanove, Crichton, Fernel, Fracastor, Lipsius, Lullius, Paulus Manutius, Porta, J. C. Scaliger, Vesale, etc. Grande marque d'imprimeur au recto du dernier feuillet.