GALIEN, CLAUDE

Lot 194
Estimation :
600 - 800 EUR
Result : 550EUR
GALIEN, CLAUDE
De diff erentiis symptomatorum liber I. De causis symptomatorum libri III. Interprete Th oma Linacro. Parisiis, apud Simonem Colinæum, 1528. Relié avec à la suite Castigationes seu emendationes Pharmacopolarum... ac Arabum Medicorum... de CHAMPIER, Symphorien. [Lyon, Crespin, 1532]. Enfi n, GRATAROLI, Guglielmo : De memoria reparanda [...]. De praedictione morum naturarumque hominum [...]. De temporum omnimoda mutatione [...]. Basilae, apud Nicolaum Episcopium iuniorem, 1554. 3 ouvrages en un volume petit in-8, relié demi-velin, PdT. noire au dos (reliure du XIXe siècle). Réunion de 3 pièces rares.