[Droit canonique] - Clementis quinti constitutiones... - Lot 419 - Kâ-Mondo

Lot 419
Estimation :
300 - 500 EUR
Résultat : 1 600EUR
[Droit canonique] - Clementis quinti constitutiones (quas vulgoclementinas vocant) ab Aegidio Perrino fideliter emendatae, Glossis, Argumentis, Annotationibus, Iurispatronatus; arbore, & Ioannis Imolae, Ancharani, Zabatellae, Barbatiae, Panormitani, aliorumque doctorum, commentariis elucidiores reddita. - Extravagantes communes argumentis, scholiis, interpretationibus & indice locupletissimo illustratae, emendatiusque quam antea excussae.Lyon, Hugues à Porta, 1559. Un volume in-folio, plein vélin, dos lisse (reliure de l'époque). Très nombreuses ratures manuscrites, à l'encre, dans les marges. Quelques rousseurs uniformes sinon bel exemplaire de cette bonne édition lyonnaise.
Mes ordres d'achat