BARTHOLOMÉ CHASSAGNE

Lot 904
Estimation :
80 - 100 EUR
Résultat : 90EUR
BARTHOLOMÉ CHASSAGNE
Catalogus gloriae mundi D. Bartholomae Chassanaei Burgundi (...). In quo dostissime simul et copiosissime de dignitatibus, honoribus, prarogativis & excelletia, pirituum, hominum, animantium rerumque caeterarum omnium quae coelo, mari, terra, infernoque ipso continentur (...). Genève, apud Albertum de Bellagamba, 1617. Un volume in-folio, pleine basane brune, dos à nerfs orné de fleurons dorés, double filet doré encadrant les plats (reliure de l'époque). Reliure fatiguée (manque aux coiffes, mors sup. en partie détaché, plats frottés, coins usés); qqs rares mouillures, des rousseurs
Mes ordres d'achat