Sanctus PAGNINUS Hebraicarum institutionum... - Lot 182 - Ader

Lot 182
Estimation :
600 - 800 EUR
Sanctus PAGNINUS Hebraicarum institutionum Libri IIII, Sancte Pagnino Lucenci authore, ex R. David Kimhi priore parte ... fere transcripsit. Paris, Robert Estienne, s.d. (1549), 4 ff. n. c. titre compris et 516 pp. c.suivi de: Hebrea & Chaldaea nomina virorum, mulierum, populorum, idoloru(m), urbium, fluuiorum, montium, caeterumque locoru(m) quae in Bibliis leguntur, ordine alphabeti Hebraici. Ibidem, idem, 1549, 54 pp. titre compris, ex - libris manuscrit soigneusement cancellé au verso du dernier feuillet, l'ensemble en un vol. in-4° rel. du XVIIIe siècle pleine basane brune, dos à cinq nerfs orné de filets et fleurons dorés, tranches rouges (rel. usagée, coiffes et coins usés avec petits manques, charnière fendues).
Mes ordres d'achat