D. ATHANASII

Lot 31
Estimation :
400 - 600 EUR
Résultat : 220EUR
D. ATHANASII
Archiepiscopi Alexandrini viri vndecunque tum doctissimi, tum sanctissimi, atq[ue] pro Catholica fide athletae inuictis­simi opera omnia, quae hactenus apud Latinorum officinas reperiri po­tuerunt... Coloniae, ex officina Melchioris Novesiani, 1548. Folio, relié demi-veau à coins, dos à larges nerfs, titre poussé à froid (reliure ancienne). OEuvres du grand patriarche d'Alexandrie, Saint Athanase, qui vécut sous Constantin au 4e siècle. Au dernier feuilet, une page de commentaire d'une très belle écriture. Nombreuses lettrines historiées.
Mes ordres d'achat